Online (XML) Bayilik Nedir?

E-ticaret sektöründeki gelişmelerin alıp başını gittiği son yıllarda, insanlar çok zaman kaybetmeden para kazanmanın yollarını araştırmaktadır. Bir e-ticaret sitesi kurmak ciddi bir yatırım istediği gibi, ürünlerin tedarik edilmesi, paketlenmesi ve teslim edilmesi için özel bir sistem gerekmektedir.

Bu sistem için yeterli kapasitesi olmayan ama sermayesi olan bir girişimci için XML bayilik sistemi devreye girmektedir. Yani bir e-ticaret sitesindeki ürünlerin stoksuz olarak satılması anlamına gelmektedir. XML sistemini kullanan bir e-ticaret sitesi, -ürünlerin tedarikçisi olan firma da XML sistemini kullanıyorsa stok tutmasına gerek kalmadan satış gerçekleştirebilir.

Satış için sipariş geldiğinde, alıcı tedarikçinin sürekli güncellenen sistemindeki stok bilgisinden yararlanarak ürün stoğu gösterir. Sipariş tedarikçiye düşer ve ürünün gönderimi, sevkiyat süreci tedarikçiye bağlı olarak gelişir.

Officemate Online Bayilik Sistemi

Sektörde 2007’den bu yana tecrübeleri doğrultusunda Ada-Mavi Kırtasiye San. Tic. Ltd. Şti. Officemate markası ile e-ticaret pazarında yerini almıştır. Şu an hazırda 1 Merkez Mağaza, 7 fiili bayilik sistemi, 1 e-ticaret sitesi ve 8 sanal pazarda faaliyetini sürdürmektedir. Mevcutta çalışan sistemi yeni bayiler ve işletmelere açarak büyümeyi hedeflemiş bu konuda fiili bayilik sistemi yanı sıra online bayilik sistemini de hayata geçirmiştir. Stoksuz, zengin ürün çeşitliliği ve güvenilirliği ile kendi markasına özgü 3 ayrı online bayilik paketleriyle her bütçeye uygun bayilik sistemini hizmete sunmuştur.

 

Officemate Online Bayilik İşleyişi

1- Müşteriniz online mağazanıza ödemesini yaparak siparişini tamamlar.

2- Sistemininize düşen siparişi offficemate.com.tr’ye müşteri ürün ve teslimat bilgileri ile bildirilir.

3- officemate.com.tr sizin  adınıza müşterinizin onaylı siparişini hazırlar ve kargo şirketine veriri.

4- Kargo şirketi müşterinize ürününü teslim eder.